نخستین جشنواره عکس شکوه جمعه | شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
پایان ارسال آثار
از سوی رییس حوزه هنری فارس صورت گرفت
فراخوان هنرمندان عکاس به شرکت در جشنواره عکس شکوه جمعه
رییس حوزه هنری استان فارس هنرمندان عکاس را به شرکت در نخستین جشنواره عکس "شکوه جمعه" فراخواند .
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان فارس، محمد کرم اللهی با اشاره به اعلام این فراخوان که حرکتی سراسری و مشترک از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و حوزه هنری است اظهار داشت: این حرکت به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه ی نماز جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام شده است .
وی افزود:نماز یکی از نمادها نشانه ها و فضیلت های بی بدیل امت اسلام در بندگی و عبودیت حضرت حق و تبلیغ شعائر دینی و اسلامی است که به نوعی عصاره و چکیده ای از تمامی تقیدات و تعلقات الهی انسان در زندگی دنیوی و اخروی اوست که در فرایندی فرهنگی و قالبی کاملا نمادین و هنری در دو جنبه فردی و جمعی بروز و نمود پیدا می کند .
رییس حوزه هنری فارس ادامه داد: هنر در شاکله و ساختار حقیقی خویش معجونی از خلاقیت، زیبایی و اندیشه است و چنانچه این واقعیت هنر در هر وضعیت و موقعیتی برای تبیین یک حقیقت ناب قرار گیرد ماحصل کار به زیبایی کمال و کمال زیبایی نزدیکتر است .
وی تصریح کرد: هنر متعهد و معناگرایانه وقتی تمام تعهد خویش را در بندگی و خاکساری حضرت حق و جمله معنا را در حقیقت روشن آفریدگار هستی می بیند بالطبع در بیان یکی از نمادها و فضیلت های بی بدیل اسلامی بازنمانده و عاشقانه بر حول آن دلبری می کند و زیباآفرین می شود .
کرم اللهی در ادامه نماز جمعه را میعادگاه عاشقان الله خواند و افزود: وقتی هنر متعهد و انقلابی در مسیر نیل به حقیقت به غایت زیبا و شگرف هستی قرار می گیرد نتیجه ی آن خلق اثری والا، الهی، شعورمندانه و متعهدانه است .
وی افزود: با این تعریف وقتی هنر متعهد با تصویر نماز جمعه به عنوان هنر شکیل عاشقان خدا تلاقی می یابد، تجلگی گاه انفجار نور شده و  زیبایی می آفریند که خود رکوع و سجودی دیگرگونه به درگاه احدیت با زبان و فعل هنری است. به این معنی که نمازگزار در عبادت حضرت حق زیباآفرین است و هنرمند در ثبت هنرمندانه این عبادت !
رییس حوزه هنری فارس گفت: چه مطلوب است ثبت عبادت و اعلام نیاز عاشقان الله از دریچه دوربین هنرمندان متعهد عرصه عکاسی که "شکوه جمعه" را شکوهمندانه به تصویر کشیده و به قاب چشم علاقه مندان این همه عاشقی تقدیم می دارند
وی گفت: اعلام فراخوان شکوه جمعه را باید در این راستا دید و فرصتی که برای عکاسان به عنوان بخشی ارزشمند از جامعه هنری این سرزمین فراهم شده تا تماشاگر این همه شکوه باشند و ثبت کننده انبوه زیبایی در لحظه ای به بلندای ابدیتی در یک قاب .
کرم اللهی تصریح کرد: ورود شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به عرصه هنر برای ثبت لحظه های ماندگار اتصال حق را باید ارج گذاشت و این حرکت را با پشتیبانی و حمایت همه جانبه ی خود به سرمنزل مقصود رساند .
وی در پایان اظهار داشت:آخرین مهلت شرکت در این رویداد 22 آبان ماه جاری است و اطلاعات بیشتر در تارنمای  www.shokuhejome.ir  در اختیار علاقه مندان و عکاسان قرار گرفته است .


نخستین جشنواره عکس شکوه جمعه | شورای سیاستگذاری ائمه جمعه