.
زمان باقیمانده : اتمام زمان ارسال
نمازجمعه نشان‌دهنده وحدت خاصی بین مردم بوده و متفاوت از نماز جماعت مساجد است. بیان خطبه‌ها در نمازجمعه نیز امری بسیار مهم است.

نمازجمعه نشان‌دهنده وحدت خاصی بین مردم بوده و متفاوت از نماز جماعت مساجد است. بیان خطبه‌ها در نمازجمعه نیز امری بسیار مهم است.

دکتر امیرعلی جوادیان عکاس دفاع مقدس و برگزیده اولین جشنواره عکس شکوه جمعه در مورد جشنواره ملی عکس شکوه جمعه گفت: خیلی خوشحالم که این جشنواره برگزار می‌شود. برگزاری این جشنواره یک ضرورت است چرا که نمازجمعه در سراسر ایران برگزار می‌شود و هنر عکاسی می‌تواند پیوند بین مردم که در همه کشور وجود دارد را نشان دهد. قومیت‌های مختلف مانند ترک، لر، کرد و.... در نمازجمعه شرکت می‌کنند و این موضوع جای خوشحالی دارد.
وی در ادامه صحبت‌های خود درباره سابقه  فعالیت خودش در حوزه عکاسی گفت: من عکاس دفاع مقدس هستم و در جشنواره شکوه جمعه نیز یکی از عکس‌های دوران دفاع مقدس را برای دبیرخانه جشنواره ارسال کردم. این عکس جانبازی را نشان می‌دهد که با ویلچر به نمازجمعه آمده و در حالی که سرم به بدنش وصل بوده و جراحاتی بر بدن دارد مشغول خواندن نماز است. اگر درست خاطرم باشد باید بگویم که این عکس را در سال 63 یا 64 در نماز جمعه تهران گرفتم. پارسال در اولین دوره جشنواره شکوه جمعه این عکس نظر داوران به خود جلب کرده و به لطف خدا جایزه بخش جنبی جشنواره را دریافت کرد.
این عکاس برجسته کشوری افزود: به نظر می‌رسد تداوم این جشنواره و بالا رفتن کیفیت عکس‌ها از نظر فنی و محتوایی بسیار می‌تواند به بالارفتن کیفیت جشنواره کمک کند. صحنه‌های زیبا در نمازجمعه که سوژه‌هایی مناسبی برای عکاسی خواهند بود زیاد پیدا می‌شوند. باید عکاسان را در این زمینه مجاب کرد تا مثلا در قالب اردوهایی، بتوانند عکس‌های بهتری مثلا از نمازجمعه قومیت‌ها بگیرند.
جوادیان در پایان خاطر نشان کرد: نمازجمعه نشان‌دهنده وحدت خاصی بین مردم بوده و متفاوت از نماز جماعت مساجد است. بیان خطبه‌ها در نماز جمعه نیز امری بسیار مهم است. حُسن نماز جمعه نیز به مردمی بودن آن و بیان مشکلات و مسائل روز بین مردم است. با تداوم و بالا بردن کیفیت چنین جشنواره‌هایی می‌توانیم شاهد انتشار کتاب عکس نماز جمعه باشیم. نکته دیگر این است که فراخوان جشنواره و اطلاع‌رسانی برای دومین دوره از این جشنواره خیلی باید قوی‌تر باشد. باید در رسانه‌ها، سطح شهر و... این کار باید انجام شود. در مجموع اطلاع‌رسانی رکن بسیار مهمی در این زمینه است و باید دقیق‌تر و بهتر انجام شود.
دکتر امیرعلی جوادیان، متولد تهران و عکاس دفاع مقدس است. او فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبا بوده و حائز رتبه درجه1 هنر از طرف شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است. دکتر جوادیان هم‌اکنون مدرس عکاسی و مدیر گروه عکاسی در دانشکده رسانه فارس است.