.
زمان باقیمانده : اتمام زمان ارسال
گفتگو یی با استاد کمال الدین شاهرخ:

گفتگو یی با استاد کمال الدین شاهرخ:

کمال الدین شاهرخ ؛ هنرمند عکاس و مدرس رشته عکاسی در دانشگاه  طی گفتگو یی با دبیرخانه جشنواره ملی عکس "شکوه جمعه" گفت:
مو ضوع نماز جمعه در واقع یک عبادت دسته جمعی و یک نماز سیاسی عبادی است و در آموزه های دینی  مکررا تاکید شده است خصوصا اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی نماز جمعه یکی از پایگاه های مهم انقلاب و ارتباط حکومت با مردم و آگاهی مردم از جریانات سیاسی واجتماعی بوده است.
جذابیت نماز جمعه به شرکت اقشار گوناگون مردم و ارتباط با یکدیگر؛ گفتگوها  و مباحث روز و جنبه های سیاسی و طرح مشکلات کلان مردم و جامعه و جلوگیری از انحراف از مسیر اسلام ؛ احکام و شرع مقدس می باشد .
ایشان در خصوص بایدها و نبایدهای هنری وحرفه ای در این حوزه نیز بیان داشت:
بایدها و نبایدها در این حوزه ؛ ارتباط ارکان حکومت با اقشار مردم و پررنگ شدن این ارتباط و حل مشکلات جامعه از طریق امام جمعه ؛ روشنگری و هدایت جامعه و صدای رسای مردم جهت حل مشکلات ؛ عمل به گفتار و پرهیز از بیان قول های بدون پشتوانه اجرایی و هرانچه که به بالندگی جامعه و رشد به سمت تعالی و ایجاد اعتماد به حکومت و نشر مفاهیم اسلامی و شرع مقدس و حرکت به سمت عدالت اجتماعی و رفع فقر و استضعاف از جامعه است.
وی همچنین در توصیه ای پیرامون جشنواره عکس شکوه جمعه و اهمیت آن فرمودند:
هنرمندان عکاس باید جنبه های هنری ؛ معنوی و جذابیت های فضای نماز جمعه را به شکلی منعکس کنند تا این شوق برای شرکت احاد مردم در نماز جمعه بوجود آید خصوصا راهپیمایی های بعد از اقامه نماز جمعه و مطالبات مردم قطعا تصاویر این جریانات و زیبایی حالات معنوی نمازگزاران میتواند به این جذابیت کمک کند و پرهیز از تصاویر کلیشه ای و تکراری که نه تنها باعث تشویق نمی شود بلکه یک نوع  بی تفاوتی بوجود خواهد آورد البته پرداختن به جنبه های هنری از زاویه نگاه عکاسان باید عکاسانه و از میل آنها به عکاسی در این حوزه که از شاخه های عکاسی دینی و آئینی و بعضا خبری بشمار می آید باشد.
امیدوارم سرآغاز این حرکت معنوی با گذشت اربعین انقلاب اسلامی همراه با توفیق و تاثیرات عمیق در جامعه هنری و عموم مردم باشد.
ان شاءالله