.
زمان باقیمانده : اتمام زمان ارسال
جشنواره ملی عکس شکوه جمعه رویدادی مذهبی و مهم جهت وحدت و همدلی میان امت اسلامی است

جشنواره ملی عکس شکوه جمعه رویدادی مذهبی و مهم جهت وحدت و همدلی میان امت اسلامی است

دستگیر شد که نهایتا با کمک دوستان خود آزاد شده است.
عکاسی هنر است و عکاسان هنرمندانی هستند که با تمام مشقت‌هایی که این حرفه دارد شبانه روز در حال انجام فعالیت در این زمینه هستند و این در حالی است که شاید کمتر از این افراد کوشا یادی شود و کمتر به دغدغه‌های آن‌ها توجه شده باشد.
محمدحسین جمالزاده در سال 1331 در اراک به دنیا آمده است، زندگی او با بخش مهمی از تاریخ شهر اراک گره خورده است. تاریخ شهری که مردان و زنانی سرنوشت‌­ساز و مؤثر داشته است. عکس‌های منحصر به فرد او از تاریخ انقلاب مردم اراک از ارزش تاریخی فراوانی برخوردار است.
وی با بیش از 40سال سابقه عکاسی، مجموعه نفیسی از عکس‌های تاریخ اراک، چهره‌­های ماندگار، ورزشکاران، هنرمندان تئاتر و موسیقی، شاعران، نویسندگان، دانشگاهیان، پزشکان، فرهیختگان اراک و... را در گنجینه خود دارد. نمایشگاه­‌های عکس متعددی از او در اراک برپا شده است و همچنان ۴۱ سال است به ثبت رویدادهای مهمی که در شهر به وقوع می­‌پیوندد می‌­پردازد و دوربین به دست در مناسبت‌های مختلف در جای جای شهر اراک عکاسی می‌کند.
جمالزاده تا کنون حدود شصت نمایشگاه ازعکس های تاریخی، راهپیمایی های مردم بزرگ اراک و نماز های با شکوه جمعه برپا کرده است. وی درنخستین دوره جشنواره ملی عکس شکوه جمعه، به عنوان نفراول بخش ویژه خبری منتخب شده است.
وی در خصوص تخصصی بودن جشنواره ملی عکس شکوه جمعه به لحاظ موضوع و تداوم این رویداد مهم و مذهبی، گفت: نمازجمعه  جایگاه خاص و والایی دارد به طوری که هر جمعه اهالی زیادی را از شهر و روستاها دریک صف و یک جایگاه قرار می‌دهد؛ بنابراین این رویداد مذهبی مهم سبب ایجاد همدلی و وحدت میان امت اسلامی است از همین رو یک عکاس زمانی که یک گردهمایی معنوی را در فرم‌های متفاوتی ثبت می‌کند هر شخصی که آن عکس‌ها را نظاره کند برایش آشنا خواهد بود و سبب جذب بیننده و نهایتا اثرگذاری بر مخاطبان و برپایی از این قبیل جشنواره‌ها در شهرهای مختلف جهت نزدیک ترشدن افراد به یکدیگر می‌شود.
جمالزاده در پایان با اشاره به این موضوع که فراخوان دومین دوره جشنواره ملی عکس شکوه جمعه منتشر شده است، گفت: امید است با لطف خداوند باری تعالی و اطلاع‌رسانی بهتر از سوی برگزارکنندگان جشنواره اول، جوانان هنرمند در این حوزه که دید نواورانه و زیباتری نسبت به گذشتگان دارند در جشنواره دوم شرکت کرده و زیبایی‌های خدای جمیل و جمال را به خوبی به تصویر بکشانند.