.
زمان باقیمانده : اتمام زمان ارسال
جشنواره ملی عکس شکوه جمعه نیاز به نگاهی کارشناسانه دارد

جشنواره ملی عکس شکوه جمعه نیاز به نگاهی کارشناسانه دارد

امیر عنایتی متولد هفتم اسفندماه سال 1360 است که مدت 18 سال در حرفه عکاسی خبری مشغول به فعالیت است. وی که مدرک کارشناسی عکاسی خبری خود را از دانشگاه خبرنگاران دریافت کرده است، در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شکوه جمعه در بخش مجموعه عکس موفق به کسب رتبه برتر شده است.
برگزیده نخستین جشنواره ملی عکس شکوه جمعه با اشاره به این موضوع که اولین قدم در تثبیت هرچه بهتر تصاویر آگاهی کامل عکاس در حوزه مورد ثبت خواهد بود، تصریح کرد: در ابتدا باید عکاسانی که قرار است در زمینه نماز لحاظات مهم و زیبایی را به ثبت برسانند خودشان از تمام ابعاد این فریضه دینی آگاهی داشته باشند تا بتوانند انعکاس تصاویر را به بهترین شکل ممکن ثبت و به نمایش مخاطبان بگذارند از این رو تقویت و نزدیک تر شدن دست اندرکاران در این حوزه اعم از امامین جمعه و تمامی افراد فعال فرهنگی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در حوزه نماز فعالیت دارند، در تلاش برای ایجاد ارتباطی خوب با هنرمندان باشند تا در قدم اول حداقل شناخت های ابتدایی هنرمندان در این باره و سپس انعکاس ابعاد متفاوت عمل به این فریضه جهت انتشار و به تبع آن تاثیرگذاری بیشتر بر بینندگان بیش از پیش تقویت شود.
وی در خصوص اثرگذاری بیشتر و بهتر این جشنواره نیز بیان کرد: برگزاری اردوهای عکاسی در نمازهای واجب مختلف در تمام سال به ویژه مناطقی با نوع پوشش‌هایی خاص هستند می‌تواند بهترین انعکاس‌ها را به لحاظ خبری پوشش دهد که این نیاز به مساعدت ویژه از سوی نهادهای مسئول حفاظت و امنیت نمازها دارند، دارد.
امیر عنایتی در پایان صحبت‌های خود برای حضور هرچه بیشترهنرمندان عکاس در این دوره، گفت: اگر فراخوان، گاه شمار خود را به درستی رعایت کند، قطعا هنرمندان استقبال بسیار خوبی از این رویداد مهم مذهبی خواهند داشت.